نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی

نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی

نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی

– برای محافظت بهتر، از آنجا که ماشین لباسشویی دارای قطعات وزین و متحرک می باشد و ممکن است در هنگام حمل و نقل دچار آسیب شود. لذا قسمت های آن را به وسیله قطعاتی نظیر بست، میله و پیچ، ثابت می کنند.

بنابراین در هنگام نصب و راه اندازی باید با توجه به دفترچه راهنمای ماشین این قطعات باز شده و آن ها را برای حمل و نقل راه دور در آینده، نگهداری کرد.

– در صورتی که ماشین لباسشویی دارای چهار چوب محافظ کف باشد، باید پیچ هاى آن را باز نموده و از ماشین جدا نمود. هم چنین پیچ هایى که به عنوان پیچ هاى تنظیم پایه در نظر گرفته شده، در محل خود بپیچید.

– ماشین لباسشویی باید کاملاً تراز قرار گیرد. برای این منظور، لیوان محتوی آب را روى ماشین قرار داده و از اطراف به سطح آب درون لیوان نگاه کنید.

اگر ماشین در موقعیت تراز کامل نباشد، آب در سطحى نامتعادل قرار می گیرد. که با استفاده از پیچ هاى تنظیم زیر ماشین می توان آن را تراز نمود.

– لوله ورودی آب لباسشویی را پس از آب بندی، به شیر آب حدیده دار وصل کنید. ( معمولاً سه چهارم اینچ).

– لوله تخلیه آب ماشین را در ارتفاع تعیین شده توسط شرکت سازنده قرار دهید.

اگر ارتفاع شیلنگ فاضلاب ماشین در حد گفته شده، رعایت نگردد.

– لوله تخلیه آب طوری قرار نگیرد که در اثر تابیدگی، مسیر خروجی آب مسدود شود.

– قبل از روشن کردن ماشین توجه نمایید که سیستم الکتریکی منزل ( پریز- کنتور- فیوز و … ) و سیستم آب منزل با جدول مشخصات فنی ارائه شده از طرف شرکت سازنده هماهنگی داشته باشد.

– اگر بست هایی که برای ثابت نگه داشتن قطعات ماشین در هنگام حمل و نقل به کار می روند، به دیگ بسته شده باشد، با روشن شدن ماشین، حرکت دیگ به بدنه منتقل شده و ماشین از جاى خود حرکت مى کند.

این حرکت در دور تند ماشین ( زمان آبگیرى از لباس ) به وضوح دیده می شود. بنابراین لازم است قبل از راه اندازى ماشین با توجه به دفترچه راهنما، کلیه بست ها را باز نموده و با حرکت دادن دیگ به طرف پایین و بالا و هم چنین حرکت آن به طرف جلو و عقب از خلاص بودن آن مطمئن شویم.

سپس آبکش را نیز با دست بچرخانیم تا از آزاد بودن پولی ها اطمینان حاصل نماییم.

– جهت چرخش اکثر ولوم تایمرهای ماشین لباسشویی، موافق حرکت عقربه های ساعت است. در بعضى از لباسشویی ها، به محض چرخش ولوم در جهت مخالف عقربه هاى ساعت، ولوم از محور باز شده و می توان مجدداً آن را به محور بست. متاسفانه در انواع دیگر، با وارد آمدن فشار به ولوم در جهت مخالف، معمولاً ولوم و گاهاً چرخ دنده هاى تایمر شدیداً آسیب مى بیند. جهت حفاظت تایمر در برابر این اشتباه، معمولاً سازندگان تایمرها با رسم یک فلش بر روى ولوم شکل صحیح چرخش تایمر را نشان مى دهند که توجه به آن الزامى است.

چنانچه ماشین لباسشویی شما دچار نقص یا ایرادی شده است قبل از هر گونه اقدامی با متخصصان این حوزه تماس بگیرید .

پارسین سرویس در این خصوص در خدمت شما خواهد بود.

هر گونه تعمیراتی از هر برند دستگاهی از جمله : تعمیر ماشین لباسشویی مابه ، تعمیر ماشین لباسشویی ال جی ، تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ و تعمیر ماشین لباسشویی آریستون در نمایندگی تعمیرات پارسین سرویس.

 

About The Author

Leave Comment

یک × پنج =