عیب یابی مایکروویو

عیب یابی مایکروویو

عیب یابی مایکروویو :

مایکروویو دود می کند

اگر در برنامه گریل یا کانوکشن دود می کند ولی در برنامه مایکرو دود نمی کند : معمولا” با پاک نمودن بدنه داخلی و توری سقف (تمیز کردن چربی و باقی مانده غذا) مشکل برطرف می شود .

ابتدا دیواره های داخلی و سقف را با دستمال مرطوب(محلول آب و جوش شیرین) تمیز می کنیم . سپس برنامه گریل را انتخاب می کنیم و 10دقیقه تایم می دهیم و start را انتخاب می کنیم تا شروع به کار کند.
• مایکروویو روشن نمی شود
1- درصورت استفاده بدون تجربه قبلی ، جهت استفاده و روشن نمودن دستگاه به دفترچه راهنما مراجعه شود .

2- پریز برق مشکلی ندارد ؟ برای کنترل می توانید دستگاه دیگری مثل سشوار را به پریز برق بزنید تا معلوم شود برق دارد یا نه

3- کنترل نمایید از سه راهی جهت برق استفاده نشده باشد .

4- دوشاخه مشکلی ندارد؟ بدین معنا که کاملا داخل پریز باشد یا شکل ظاهری دوشاخه دفرمه نشده باشد.

5- کنترل گردد قفل کودک فعال نباشد (اگر با انتخاب کلیدها پیغام L مشاهد شد کلید stop/clear را 5 ثانیه نگاه داشته تا از حالت قفل خارج گردد) در صورت روشن نشدن دستگاه ، با خدمات تماس گرفته شود.
• در حین کار خاموش می شود یا متوقف می شود
1-در موارد استفاده در زمانهای طولانی و یا پی در پی امری طبیعی است. به دلیل وجود ترموستات در صورتی که دستگاه از حد مجاز بیشتر گرم شود خاموش می گردد.

2-ممکن است دستگاه داخل کابینت باشد و فاصله های استاندارد رعایت نشده باشد(از سقف 30 سانتیمتر و از پشت 10 سانتی متر و از طرفین 15 سانتی متر)

3- دستگاه به سه راهی وصل نشده باشد ، همچنین اگر پریز استاندارد نباشد یا از داخل معیوب باشد امکان قطعی وجود دارد __ خاموش شدن به خاطر استفاده از محافظ نباشد.

4- چک گردد برق منزل دچار افت ولتاژ نشده باشد (چندین دستگاه پر مصرف همزمان روشن نباشد و در ساعات اوج مصرف برق نباشد)

5- نزدیک دستگاه ، وسیله گرم کننده در حال کار نباشد. 6-در بعضی از برنامه ها که تایم دستگاه به نصف برسد بوق می زند و متوقف می شود ، که غذا باید برگردانده شود و یا هم بخورد (بستگی به نوع غذا دارد- طبق دستور دفترچه) در صورت رعایت موارد فوق و خاموش شدن سریع دستگاه با خدمات تماس بگیرید.

About The Author

Leave Comment

بیست − شش =