صدای خشک کن

صدای خشک کن

صدای خشک کن

صدا و لرزش در ماشین لباسشویی می تواند بدلایل زیر باشد :

1 – در زمان نصب دستگاه حتما پیچ های ترانسلیت یا ثابت کننده دیگ در زمان حمل نقل را باز کنید و برای استفاده های بعدی (حمل و نقل) نگهدارید .
2 – محل نصب دستگاه نباید شیبی بیشتر از 7درجه داشته باشد و میزان طراز شدن دستگاه باید با دقت حداکثر 3 درجه در جهت طول و عرض باشد .
3 – اگر با پیچهای تنظیم ارتفاع ماشین لباسشویی طراز نشد هرگز به اضافه کردن کارتون یا چوب و چیزهای مشابه نکنید .

4 – ماشین لباسشویی اتوماتیک با سیستم بالانس الکترونیکی شروع به افزایش دور می کند پس اگر لباسها به صورت گوله یا نامتناسب با یکدیگر داخل آن باشد ماشین قادر به بالانس کردن آن نخواهد بود یا به درستی انجام نمی شود .
.
5 – فنرها و کمک ؛ دو قطعه اصلی در کنترل لرزش ماشین لباسشویی هستند که به ندرت خراب می شوند ولی اگر برای مدت طولانی از ماشین درست استفاده نشود آسیب می بینند . مثلا اقدام به شستن لباسهایی با میزان جذب آب مختلف (حوله حمام + چادر و …)
6 – وزنه های بالانس ؛ اگر این وزنه ها شکسته یا در هنگام سرویس درست نصب نشده باشد .
7 – بلبرینگ دیگ ؛ اگر آب داخل بلبرینگ نفوذ کند بلبرینگ خراب می شود و باید تعویض گردد .
8 – موتور ؛ بعضی اوقات موتور تولید صدای ناهنجار می کند که در این صورت باید تعویض گردد .
9 – مجموعه دیگ ؛ و قطعات مربوطه که به ندرت خراب می شود و بستگی به کاربرد صحیح از ماشین لباسشویی و یا استفاده طولانی مدت دارد .
نکته :
– ماشین لباسشویی های بدونه تسمه صدای کمتری ایجاد می کنند ولی نسبت به طراز بودن و لباسهای یکنواخت حساسییت بیشتری دارند .
– در صورتی که به اندازه کافی تخصص ندارید اقدام به تعمییر ماشین لباسشویی نکنید .

بقابل ذکر است که بسیاری از آسیب های بزرگ در اثر تعمیر توسط افراد بی تجربه و یا صاحبان این وسایل خانگی صورت می پذیرد . پیشنهاد ما این است که پیش از هر گونه اقدامی با نمایندگی های مجاز تماس بگیرید . پارسین سرویس حرفه در  تعمیر ماشین لباسشویی آدمیرال  ، تعمیر ماشین لباسشویی آریستون  ، تعمیر ماشین لباسشویی توشیبا و دیگر انواع برند ها می باشد .

 

About The Author

Leave Comment

پنج × یک =